ДА можат со автомобилот ќе се качат и на Градскиот Саат – ВТОР ДЕЛ! (ФОТО)

Иако претходно апелиравме за погрешното паркирање кај џамијата во Прилеп, се чини дека инаетот кај дел од нашите сограѓани е поголем, па и понатаму ги оставаат своите возила каде ќе стигнат.

(ФОТО) Да можат со автомобилите и на Градскиот Саат ќе се качат

Не само што се попречува слободното движење на граѓаните, туку и се уништува и така дотраениот плочник во овој дел од чаршијата.

Веројатно да можат, со автомобилите ќе се качат и на Градската Саат кула….
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.