Да им посакаме среќа: Седум млади каратисти од КК “Бонсаи” Прилеп, ќе ја претставуваат Македонија на Балканското првенство во Бар

Каратистите од Карате клуб ,,Бонсаи ” Прилеп: Софија Димеска, Софија Крстевска, Иво Качаков, Леонид Белески, Глигор Иваноски, Марио Ангелески и Цвете Миланоска, ќе ја претставуваат нашата држава на Балканското првенство во карате (во кати и борби ), кое ќе се одржи во Бар, Црна Гора, од 26. до 28. мај.

Под водство ма тренерите Дамјан Ристески и Валентина Пурдеска, прилепските каратисти активно се подготвуваат за овој спортски предизвик, и ветуваат дека ќе дадат се’ за да не израдуваат со нови спортски успеси.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.