“Да ги фател на лице место и со упаљач да трчал по нив” – Kpaдци со туби кpaдат нафта од камион во Прилеп (Видео)

По фејсбук групите кружи видео, на кое можат да се видат двајца крадци како излегуваат од автомобил и со туби се упатуваат до товарно возило, од каде украле нафта.

Според коментарите крадците се снимени од сигурносна камера во Прилеп, а ова не е прв пат граѓани да се пожалат на вакви кражби.

Како што пишува нашиот сограѓанин, крадците возеле автомобил марка “Сеат Леон”.

Видеото погледнете го ТУКА

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.