Дали Хилари Клинтон умира ?! Ова е најголемата тајна на Америка !

50503_djavo02-reuter-dave-kaup_ff

Американскиот весник “Haftington post” ги отстрани текстовите и го блокираше налогот на еден свој вработен новинар кој се осмели да го испитува здравјето на кандидатката за претседател на САД, Хилари Клинтон.

Според информациите на “Brajtbart”, уредниците го отпуштиле новинарот Дејвид Симан, откако тој овој месец објави две колумни кои се поврзани со здравјето  на 68 годишната Хилари.

Во своите текстови тој пишувал дека Хилари треба да ја запознае јавноста со тие информации. Подоцна тие колумни биле тргнати од весникот без образложение.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.