“Дали сите вработени во “Стерна” одат на работа??”

Од вработени во Водостопанство подрачна единица Прилеп, дознаваме дека неодамна се примени нови вработени од Долненска општина.

Прашањето што ги мачи прилепчани, а и вработените е дали нововработените одат на работа и дали се точни чаршиските шпекулации дека нововработените седат дома и земаат плата?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.