Дали некој од протоколот во Влада се вработи во МРТВ? (Фото)

Техничарите во МРТВ веројатно ги помешаа брзините….

Се работи за техничка грешка која предизвика смеа на социјалните мрежи.

Во спортските вести на националниот сервис Австрија доби знаме од Португалија, Украина од Ирска, а Холандија од Швајцарија.

Многумина на социјалните мрежи напишаа: “Дали некој од владиниот протокол се вработи во МРТВ?”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.