Гужва на Пелистер: Снегот и кристално чистиот воздух мамец за голем број гости (Фото)

Снежната прекривка на Пелистер од утрово измами голем број посетители. Ски стазите и угостителските објекти се исполнети, а Пелистер секогаш нуди одлична забава, чист воздух и уживање за секого.

Една прекрасна зимска идила која морате да ја посетите…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.