“Градоначалникот, пред втор мандат? Го реализира и невозможниот проект?”

Не стивнуваат реакциите на прилепчани после поставувањето на информативната табла на споменикот од Александар Македонски во центарот на градот, со која се вели дека тој е дел од Хеленската култура и историја.

Пред неколку дена на градоначалникот Илија Јованоски му беа понудени 10.000 евра доколку тој лично ја постави таблата на споменикот.

Сега пак откако таблата е поставена, “Канал 3” со доза на иронија пишува дека градоначалникот го исполнил и последното ветување од предизборната програма.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.