Градоначалникот Марјан Ристески им го честита 8–ми март на припадничките на понежниот пол

IMG_2532

Градоначалникот Марјан Ристески по повод 8 – ми март Меѓународниот празник на жената оствари средба со голем број претставнички од понежниот пол кои се активни и со својата работа и придонесуваат во развојот на општеството, со припадничките на понежниот пол од НВО секторот како и со вработените во детските градинки „Наша Иднина“.

Градоначалникот Ристески посочи дека состојбата со правата на жените не само во нашиот град, туку и во нашата држава се подобрува, за што доказ е присуството на жените во сите свери на општественото живеење, нивното делување и влијание во градењето на општествените стратегии и политики.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.