Градоначалникот, заменикот и цели jaпонски фамилии со “Напред Македонија” ги пречекаа нашите олимписки спортисти (Видео)

Градоначалникот, заменикот, претседателот на локалниот Организациски комитет, како и обични граѓани од јапонскиот град Чигасаки каде се сместени нашите олимпијци, ги поздравија со видео порака каде на македонски порачуваат “Македонија, Македонија, напред”.

Oлимписките игри во Токио започнуваат на 23 јули, а Македонија ќе ја претставуваат 8 спортисти во различни спортски дисциплини.

Секоја чест за одличниот потег на Јапониците!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.