Го нарекуваат јапонскиот Меси и игра за Реал Мадрид: Погледнете што се’ умее ова чудо од дете (ВИДЕО)

Јапонецот Такефусо Кубо има само 18 години и тој е дел од Реал Мадрид, игра на позицијата напаѓач и важи за талент кој допрва ќе се потврди во Европа.

Кубо пред еден месец стана член на Реал Мадрид за 2 милиони долари, тренира со новиот клуб, го нарекуваат Меси од Јапонија, дрибла неверојатно, подвижен е и брз.

Јапонецот беше член на Барселона а поради него овој клуб доби забрана за трансфери во 2014 гдоина поради илегални активности на трансфер берзата.

Кубо на првите тренизи со Реал Мадрид импресионираше, на интернет се појави видео со дриблинзите на Јапонецот, најлошо помина голманот Тејлор Навас.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.