Големо изненадување на Пиво Фест: Потврден настапот на една од најголемите балкански ѕвезди

Потврдено! Големата балканска ѕвезда Хари Мата Хари ќе настапи на 18-то издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп, “Пиво Фест 2022”.

Ова ќе биде негов втор настап на фестивалот во Прилеп, а прв пат одржа мега концерт во 2016 година.

Хари Мата Хари ќе настапи на третата фестивалска вечер (сабота 16.07).

Во продолжение уживајте во дел од неговиот настап на Пиво Фест 2016 заедно со Антониа Гиговска.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.