Големиот ХАНСЕН со данскиот гигант Алборг на гости во Битола (ФОТО/ВИДЕО)

Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер во овие моменти во спортската сала “Боро Чурлевски” во Битола, го игра последниот натпревар пред својата публика во Лигата на шампионите. Кај „зелено-белите“ гостува данскиот гигант Алборг, на чело со една од најголемите светски ѕвезди Микел Хансен.

Пелистерци одлично се држат во првиот дел од натпреварот па по одиграни дваесет минути резултатот е во егал.

Ветер во грбот на битолчани е преполната сала во Битола, па ниту големиот Микел Хансен не може засега да направи многу.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.