Глутници кучиња шетаат низ Старата чаршија во Прилеп (Видео)

Проблемот со кучињата скитници е од одамна, ама ај што е од одамна, туку никој не сака да го реши.

Во Прилеп стана секојдневие на плоштадите, низ Старата чаршија и градските маала да шетаат цели глутници кучиња.

Животните не се криви, тие се невини и не заслужуваат нечовечки однос, туку бараат згрижување и нивно тргање од улица.

Се чини дека надлежните стануваат свесни само кога ќе настанат несакани последици.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.