Ги прашаа зошто, а Јапонците одговорија: “Затоа што имаме голема почит за тоа каде сме, никогаш не оставаме валкано”

Jaпонските навивачи се вистински херои на Светското првенство во Катар. Не само што направија сензација и ја победија Германија, туку потегот на нивните навивачи кои го чистат ѓубрето после секој натпревар, е нешто за кое зборува целиот свет.

Медиумите и дел од навивачите на останатите репрезентации ги прашале: “Зошто го правите ова? „Бидејќи имаме голема почит за тоа каде сме, никогаш не оставаме валкано“.

Секоја чест!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.