Героски бара оставка од Богоевски: Не со тие kypшуми, другар Павле

Новинарот Бранко Героски му порача на Павле Богоевски дека треба итно, без одлагање да си поднесе оставка, по ckaндалозното обелоденување дека набавувал дpoга.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.