Генијален твит на Веле Самак: Вистината во очи

Поранешниот министер за странски инвестиции од Прилеп, Веле Самак, на Твитер ја прокоментира видео пораката на екс премиерот на Грција, Алексис Ципрас, на која тој му дава поддршка на Зоран Заев за изборите

“Ципрас, кој потпиша геноциден документ и јавно се фалеше со бришењето на Македонската нација, да ти даде поддршка на избори во Македонија е како Хитлер да даде поддршка на избори во Израел. Кога немаш појма како да одиш напред распродаваш се и од идните генерации”, напиша Самак.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.