(Галерија) Најчудната туристичка атракција во светот: Погледнете ја катедралата направена од ѓубpe

Повеќе од 30 години, Винс Хенеман од Остин, Тексас, собира отпад и гради џиновска скулптура/објект во својот двор. Позната како “Катедралата од ѓубре”, е најчудната туристичка атракција во светот.

Хенеман го започнал дворецот од ѓубpe на своите 20-ти години и се проценува дека тежи околу 60 тони.

Објектот има неколку нивоа, како и соба на престолот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.