Врие од полиција во прилепската чаршија? Што се случува? (ФОТО)

Голем број на припадници на МВР во моментов се најдуваат на просторот каде што ВМРО-ДПМНЕ пред извесно време алармираше дека е непрооден благодарение на угостителските објекти, во сопственост на функционери од СДСМ Прилеп.

Според неофицијални информации од граѓани очевидци, во близина е пронајдена бoмбa кaшикара.

Повеќе информации подоцна…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.