Во Kpaтово падна дoceга нajjaкиот погодок во Maкедонија (Видео)

Во Втората лига денеска се играа натпреварите од 14-то коло. Силекс забележа нов триумф над Тетекс во Кратово и се зацрврсти на првото место.

Натпреварот се играше на каллив и снежен терен, а домаќините подобро се справија со ваквите услови и триумфираа со 3:1.

Особено интересен беше третиот погодок на Јордан Серафимовски, кој при еден шут од триесетина метри далечина се слизна, но успеа атрактивно да го совлада противничкиот голман.

Погледнете:

Видео: ЕКИПА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.