Во четврток сите кај Градскиот Саат во Прилеп: Потстрижи се, наздрави со Сараевско и помогни!

Во организација на еснафот на бербери, фризери и козметичари од Прилеп, во четврток (04.08.2022), со почеток од 19:00ч. пред Градскиот саат, ќе се одржи хуманитарен хепенинг.

Прилепчани ќе имаат можност да се уживаат во убава музика, а истовремено да се потстрижат, нашминкаат, исфенираат и да наздрават со одличното Сараевско пиво.

Собраните средства ќе бидат наменети за помош на семејствата чии домови изгopeа од удap на гpoм.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.