Во центарот на градот се запали автомобил во кој се возеле студенти (ВИДЕО)

Автомобил во кој се возеле студенти од медицинскиот факултет, се запалил денеска пред молот во Штип. Брзата интервенција на противпожарната единица спречила поголемо ширење на пожарот и експлозија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.