Во петок концерт на “Љубојна” во Прилеп

Овој петок (22.09.2023), концерт во Центарот за култура “Марко Цепенков” во Прилеп, ќе одржи македонскиот музички етно-состав “Љубојна”.

Концертот е со почеток од 20ч, а влезници можат да се купат на билетарницата од Центарот за култура во четврток и пето од 10 до 13 и од 17 до 20ч.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.