Во недела традиционален планинарски марш “Козјак 97”

ПСД “Козјак” Прилеп им соопштува на своите членови и други љубители на планинарството дека на ден 9.6.2024 год. го организира традиционалниот планинарски марш “Козјак ’97”.

Тргнување од с. Плетвар во 7:30 часот.

Пријавување во петок од 18-19 часот лично во клубот.

ЗА ПРВИТЕ 28 ПРИЈАВЕНИ-ПОДАРОК МАИЦА.

Водач на маршот: Стеван Сарваноски
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.