Во живо: Погледнете колку снег врне на Нижеполе

Падот на температурите вечерва донесе снежни врнежи на повисоките места

Снег моментално вее на Попова Шапка, но и на Нижеполе на Баба Планина. Се чини дека битолчани уште утре ќе можат да уживаат во чистиот воздух и снежната покривка.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.