ВО ЖИВО ОД ПРЕД СОБРАНИЕ: Голема група граѓани и вечерва во одбрана на државното име (ВИДЕО)

Пред Собранието и вечерва протест против промена на државното име. Голем број граѓани и вечерва се присутни, а пред собраниската зграда има полициски кордон.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.