ВО ЖИВО: Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.

Протестот ќе започна од СЦ „Борис Трајковски“ до Влада на Република Македонија. Поради запазување на здравјето од корона кризата, ќе биде со автомобили.

Во продолжение линк на кој ќе можете во живо да го следите протестот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.