Во Битпазар убиен син на познат македонски новинар

policijalenta

Деветнаесет годишниот Леард А. Вчера бил донесен мртов во Градската општа болница Св. Наум Охридски. Тој бил прободен со нож во пределот на срцето. Во болницата на раце го донел неговиот другар кој исто така имал повреди од остар предмет.
Докторите не можеле да сторат многу. Се обиделе да го реанимираат но Леард веќе бил починат.
За инцидентот во Бит Пазар е приведено едно лице кое полицијата го сомничи за нападот.
Неофицијалните информации велат дека убиениот Леард е син на познат македонски новинар кој работел во спортското новинарство
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.