“Вонземјански” знаци се појавија во Прилеп (ФОТО)

Вака “стручно”, пред домовите на прилепчани се бележат автобуски постојки.

Значи ништо друго, освен да кажеме секоја чест на експертите кои определиле дека пред портите на куќите треба да застанува автобус.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.