ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: СМРТ ВО ЖИВО: Го снимал својот скок незнаеќи дека му е последен !

bejs-skok-vulkan-600x387

Пред скокот италјанецот Админ  Шмидер насмеан им порача на своите следачи да “летаат со него”.

Овој 28 годишен љубител на екстремни спортови, скокал од врвот на планината во близина на Кандерштег, Швајцарија.

Во снимката која сам ја направил со помош на камерата наместена на неговото одело за летање, се слуша неговиот врисок и звукот на ударот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.