ВМPO-ДПMHE најави нов пpoтecт за утре во 18 часот

ВМРО-ДПМНЕ најави нов пpoтecт пpoтив како што велат мафиjaта на влacт

“Мафијата направи 40 илјади невработени за 5 месеци, историски пад на БДП од 12.9%, прават трговија со Делчев, земјоделците ги донесоа на питачки стап…

Протестираме и ќе продолжиме. Капакот на сѐ е поскапата струја која гризе од стандардот на сите. Затоа продолжуваме да протестираме против поскапата струја која носи сиромашен народ.

Во четврток, во 18.00 часот, протест на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили кој ќе започне пред паркингот на спортската сала “Борис Трајковски”, по булеварот Партизнски одреди, до пред Регулаторната комисија која делува како продолжена рака на СДСМ и Заев.

Поскапа струја, сиромашен народ. Се гледаме!”, напиша Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.