Владимир Мантароски две години по ред прв до светиот крст во населеното место Големо Коњари (Видео)

И оваа година празникот Богојавление – Водици традиционално се одбележува и во прилепските населени места.

Меѓу учесниците во населеното место Големо Коњари, најсреќен и прв кој стигна до светиот крст беше Владимир Мантароски кој и минатата година прв го извади крстот од водите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.