ВИЦОТЕКА: Бракоразводна парница.

Бракоразводна парница:

Жената:

– Дете ќе остани со мене, секако не е твое!

Мажот:

– Ами, не е ни твое!

Жената:

– Како така не е мое ?!?

Мажот:

– Нели ти текнува кога бевме в болница и кога ми рече дека е покакано, да го сменам?? Е па го сменив.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.