“ВИТАМИНКА” повторно ја покажа својата великодушност: Донирани 400 брзи тестови за потребите на прилепчани

Една од општествено најодговорните компании во Македонија, АД Витаминка Прилеп, повторно ја покажа својата великодушност на дело.

Компанијата донираше 400 брзи тестови во Здравствен дом Прилеп со цел поефикасно справување со здравствената kpиза и алармантната состојба во која се наоѓа градот.

– Упатувам јавна благодарност до општествено одговорната фирма „Витаминка“ која несебично ни помага во секоја можна ситуација во време кога повеќе од 10 месеци се справуваме со кopoна kpизата. Штотуку ни донираа 400 брзи антиген тестови за брза детекција на вирусот Koвид 19, кои ќе се работат во Здравствениот дом, се во интерес на граѓаните“, изјави за “Пела Радио” др Оливера Аџиоска, директор на Здравствен дом Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.