ВИСТИНСКИ ТРАНС – Гонзало Игуаин слета во Торино и предизвика вистинско лудило! (ФОТО+ВИДЕО)

22

Гонзало Игуаин слета во Торино. Новиот играч на Јувентус пристигна од редовите на Наполи за рекордни 94,7 милиони евра и предизвика вистински транс помеѓу навивачите на Старата Дама. Ова е третиот најскап трансфер во историјата на фудбалот.

Игуаин во ќе го носи бројот 9 на својот грб.

Откако успешно ги помина медицинските прегледи, на вратите на луксузниот медицински комплекс, го дочекаа одушевени навивачи и почнаа да го извикуваат името на својот нов миленик.

А.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.