Вистински спектакл покрај Охридското Езеро: Охрид “гopeше” синоќа (Видео)

Навивачката група “Рибари” од Охрид синоќа покрај Охридското Езеро прослави 30 години од своето постоење.

За овој јубилеј навивачите од оваа навивачка група приредија вистински спектакл, кој изгледа уште поубаво на видеото во продолжение снимено од високо.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.