Видовит битолчанец, за малку ќе ги “изгopeл”

На битолчанец малку му недостигало да му земе на “Моцарт” 4.250.000 денари. Тој успеал да погоди три точни резултати на натпреварите од Лигата на шампиони, а натпреварот Лион-Бенфика го типувал 1:3, наместо 3:1 како што заврши во вторникот вечерта.

Погледнете што погодил и ќе ви падне и вам жал:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.