(Видео) Xopop yлов: Погледнете што извлекоа од мрежата

Жителите на Тајланд отсекогаш биле познати како големи риболовци, а разноликоста на морскиот свет им го овозможува тоа.

Сепак, се случи неочекувана ситуација, кога рибар кој секојдневно ја полни мрежата од водите во Тајланд, имаше несекојдневен улов.

Станува збор за исклучително редок вид на риба.

– Ова е прв пат да уловам ваква риба. Ја фатив во мојата рибарска мрежа, а со изгледот се истакнуваше од останатите риби кои обично ги ловам за продажба, раскажува тој.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.