(Видео) Xaoc во Британија: Го укинаа кapaнтинот, па се преполнија пабовите и рестораните

Британците ја прославија “супер саботата” – четири месеци по затворањето на пабовите и рестораните.

Улиците на Лондон беа преполни со луѓе кои ги пиеја првите кригли со точено пиво по 4 месеци. По конзумирање на големи количини на пиво, како што пренесува Дејли Меил, Британците прекинале да ги почитуваат мерките за социјална дистанца.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.