(Видео) Topнадо во Ниш

Детскиот парк во Ниш го погоди „пијавица“ налик на тopнадo која фрлаше се околу себе во густ чад од прашина.

На снимката се гледа дека вртлогот завлекува детска количка и ја фрла на другата страна со голема брзина, додека наоколу летаа работи.

-Успеавме да најдеме телефон, јакна, очила, табакера и детска количка. Децата се уплашиja, но сите се во ред, напиша авторот на снимката.

Погледнете како изгледаше:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.