(ВИДЕО) Koмити му приредија спектакуларен дочек на Игор Карачиќ во арената “Јане Сандански”

Во овие моменти Вардар го игра седмиот натпревар во групната фаза од Лигата на шампиони. Во “Jaне Сандански” гостува Киелце, а вардарци во 15-та минута водат со 10:5.

Најмногу внимание предизвика камбекот на Игор Карачиќ кој оваа сезона настапува за полскиот тим, а “Комити” му приредија спектакуларен дочек скандирајќи го неговото име.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.