(ВИДЕО) Eчеше соблекувалната! Македонските ракометари прославија со “ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ”

Машката ракометна репрезентација на Македонија со победата над Фарски Острови со 34-26 во вториот натпревар од баражот успеа да ја анулира негативата и го завери пласманот на Светското првенство што ќе се одржи во јануари наредната година во Хрватска, Норвешка и во Данска. За најуспешната македонска репрезентација ова ќе биде 7 светско првенство по ред од вкупните 9 настапи на ракометните мундијали.

Македонските ракометари имаа голема поддршка од публиката во полната салата „Борис Трајковски“. Од трибините ечеа познатите навивачки химни и „Едно имаме имаме…“. По победата што ги носи на СП, весело беше и во соблекувалната на македонската репрезентација.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.