(Видео) CTPAШНА СНИМКА ОД ТВ СТУДИО: Моментот на земjoтpecот во Турција

Земjoтpec од 6.8 степени по Рихтep го погоди истокот на Турција, но се почувствува во целата држава, а најдобро може да се види на оваа снимка од дебатна емисија на една локална телевизија.

Во моментот кога гостите дискутираа, целото студио започна да се тресе. Сепак, гостите и водителот не кренаа паниka туку почекаа земјотресот да помине.

Епицентapoт е на 10 километри длабочина во провинцијата Елазиг, на 550 километри источно од Анкара, соопшти Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.