(Видео) Cтpaшни предупредувања од експертите во Обединетите нации: Загрозен е опстанокот на човештвото!

Се посложени и се почести се ризиците од глобалното затоплување. Загадувања и епид емии му се закануваат на човештвото, предупредуваат од ООН.

Во двегодишниот извештај за тоа како светот се справува со kaтacтpoфите, од Обединетите нации предупредуваат дека постојат ризици кои не биле предвидени.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.