(Видео) Џиновска змија нападна туристи: Питонот започна да се качува по автомобилот, едвај се спасија

Туристите кои патуваа низ Балиито, северно од Дурбан, беа пресретнати од џиновска змија на патот.

Огромниот јужноафрикански питон запре неколку автомобили кои се движеа кон Мозамбик, пренесуваат медиумите. Штом колоната запре, змијата се сокри под чамецот кој го пренесуваа со автомобилот.

Кога туристите се обидуваа да ја извлечат змијата, таа се качи на нивниот автомобил. На крај успеаа да се извлечат и да избегаат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.