(Видео) Љубопитен Русин влезе во американската напуштена база и започна да снима: “Ајде да видиме како живееле Американците”

Човекот кој говори на руски јазик вчера го објави видеото од напуштената американска база на северот од Сирија, пишува Ен-Би-Си.

На снимката се слуша како човекот вели:”Ајде да видиме како живееле Американците”. Видеото е поставено на социјалните мрежи од празната база во Манбиџа во покраината Алепо, околу 25 километри од турската граница.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.