(Видео) “Ѓорчев “избриша под” со новиот потпретседател предлог на СДСМ и ДУИ, Рамчиловиќ?”

Владеачкото мнозинство денеска во Собранието го изгласа пратеникот Зеќир Рамчиловиќ за потпретседател, а тоа предизвика жестока реакција од поранешните сопартијци од ВМРО-ДПМНЕ на пратеникот.

Неговиот сопартиец Влатко Ѓорчев посочи дека во Собранието има пет поптретседатели и пет земеници на генераниот секретар за да се задоволат партиските апетитити.

-Вреди ли да се погази се за три месеци да бидете функционер. Дали треба да има конзистентност или да го менуваме мислењето два, три, четири и пет пати, праша Ѓорчев и додаде дека е очито оти со Рамчиловиќ имаат различни поимања и различни сваќања за чест и чесност.

Целосното обраќање на Влатко Ѓорчев погледнете го во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.