(Видео) Шok, тага и неверување: Се појави снимка од соблекувалната на Барселона по поразот од Ливерпул- еве што правеше Меси

Барселона најболниот пораз во клубската историја го доживеа минатата сезено на “Енфилд” против Ливерпул.

Шампионот на Шпанија во Ливерпул стигна со предност од 3-0 во повратниот меч од полуфиналето во Лигата на шампионите, но успеаа да ја прокоцкаат.

Екипата на Јирген Клоп триумфираше со резултат 4-0 на 7 мај пред своја публика и на крајот ја освои европската титула.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.