ВИДЕО – Шокантни сцени во Марсеј пред дуелот Англија – Русија

1

Непосредно пред дуелот помеѓу Англија и Русија на Еуро 2016 во Марсеј, фановите инволвирани во страшни нереди, кои се активни веќе трет ден.

Насилствата започнале околу 15:00 часот, а и во претходните два дена англиските фанови се постојан судир со француската полиција.

Деветмина навивачи на Англија се досега уапсени, а она што се случува моментално во Марсеј е вистински хаос и црна дамка на штотуку започнатиот европски мундијал во фудбал.

Погледнете ги снимките….

https://twitter.com/theawayfans/status/741654105622470657

А.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.