(Видео) Хит изјава на Tpaмп: “Би го нокayтиpaл Бајден за неколку секунди”

Поранешниот американски претседател на претседателските избори загуби од Џо Бајден, но уверен е дека без проблем и сомнеж би го поразил својот ривал во боксериски ринг.

Tpaмп беше повик на конференција на медиумите организирана за саботниот меч меѓу поранешниот шампион во тешка категорија Евандер Холифилд и шампионот во полутешка категорија Витор Белфорт, каде го прашаа против кого би се борел во боксерски ринг и како би изгледала таа борба.

“Па ако морам да изберам некој, тоа не би било професионален боксер, би ги прескокнал нив, бидејќи би можело да биде многу опасно. Но, ако морам да изберам некој, тоа би бил Џо Бајден, тој би паднал многу брзо, многу брзо. Многу, многу брзо”, изјави Tpaмп.

“Знаете, тој еднаш рече дека би сакал да ме изнесе позади бар. Но, би бил во сериозен проблем доколку го направи тоа. Мислам дека борбата би завршила во неколку секунди”, додава тој.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.